Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

loakoom

 

Współbrzmienie fletu, syntezatora Moog oraz kontrabasu i pianina Fendera jest charakterystyczne dla ciepłego brzmienia tego Trio.

 

Ireneusz Kułakowski ukończył średnią Szkołę Muzyczną II Stopnia w Szczecinie w klasie fletu, W okresie od 1973 - 1980 współpracował z formacją kabaretową, zespołami rockowymi oraz jazzowymi. Od 1984 roku był nauczycielem klasy fletu w Szkole Muzycznej w Stargardzie. Od 1997 roku jest aktywny w scenie jazzowej w Celle.

Elmar Vibrans - pianista z Brunszwiku gra również na organach Hammonda, pianinie Fendera, syntezatorze Mooga oraz melodyce. Czuje się dobrze w wielu stylach jazzu wprowadzając często własne aranżacje i wykorzystując różnorodne rozwiązania brzmieniowe. Gra w wielu zespołach i różnych stylach od chanson przez rocka po jazz. Pisze też muzykę teatralną.

Heinrich Römisch jest grafikiem i ilustratorem, a jako muzyk aktywny w wielu często międzynarodowych projektach. Angażuje się również w innych gatunkach sztuki takich jak taniec, poezja, wideo, multimedia. Od lat 90-tych współpracował z wieloma muzykami, poetami, literatami, aktorami w awangardowych, eksperymentalnych projektach o zróżnicowanej ekspresji artystycznej.

 

Wykonawcy:

Ireneusz Kułakowski - flet 

Heinrich Römisch - kontrabas 

Elmar Vibrans - Piano Fendera, syntezator Moog