Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

Aga Zaryan

 

Aga Zaryan zaprezentuje swoje interpretacje polskich jazzowych kompozytorów, ale również piosenki z jazzem zupełnie niezwiązane, które są dla niej ważne ze względów osobistych. Podczas koncertu XXX KJF pojawi się wiele zaskakujących niespodzianek w artystycznych kreacjach Agi Zaryan. Projekt ten to swego rodzaju podróż w czasie - od lat przedwojennych ubiegłego wieku, po współczesny XXI wiek – to właśnie te piosenki i melodie cieszyły się ogromną popularnością wśród polskiej publiczności. Program dostarczy wielu emocji fanom artystki i miłośnikom polskiej muzyki rozrywkowej. Dzięki nowym aranżacjom wybitnego pianisty i kompozytora – Michała Tokaja, słuchacze będą mieli okazję
wysłuchać je ponownie. W repertuarze nie zabraknie piosenek, które już na stałe wpisały się historię polskiej piosenki. Aga jak zwykle wniesie do tych utworów swój charakterystyczny, niepowtarzalny styl i intymną interpretację, co sprawi, że zabrzmią świeżo i oryginalnie. Muzycy na nowo zinterpretują piosenki z repertuaru Maanamu – „Kocham Cię, kochanie moje”, „Ale w koło jest wesoło” z repertuaru zespołu Perfect, „La valse du mal” Kaliny Jędrusik do słów „Pamiętasz była jesień” Sławy Przybylskiej.

 

Wystąpią:
Aga Zaryan – śpiew
Michał Tokaj – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja


Aga Zaryan
Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to konsekwentna kontynuacja tradycji dokonań legendarnych wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tembrem głosu. Jako pierwsza polska Artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym artystka dołączyła do takich nazwisk jak: Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.  Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym, uznana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce (kilkunastokrotna zwyciężczyni ankiety Jazz Top – w kategorii wokalistka jazzowa roku magazynu Jazz Forum). 
Rekordowa sprzedaż jej albumów udowadnia, że oryginalność i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności od Tokio poprzez Nowy York, koncertując na całym świecie. Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017.