Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

Myrczek & Tomaszewski "Love Revisited"

12.11.2016. godz. 19:00 - Słupsk, Filharmonia i Teatr

 

  • Wojciech Myrczek - śpiew
  • Paweł Tomaszewski - fortepian

Do klasyki gatunku przeszły już tak znakomite duety wokal/piano jak Tony Bennett z Billem Evansem czy Bobby McFerrin i Chick Corea. A teraz nakładem wytwórni For Tune ukazuje się pierwsza płyta duetu Myrczek & Tomaszewski pt. „Love Revisited”. Duet tworzą młodzi, ale uznani już na świecie muzycy jazzowi: laureat I miejsca oraz nagrody publiczności na zeszłorocznym Shure Montreux Jazz Voice Competition - Wojciech Myrczek, oraz koncertujący na scenach całego świata, z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej, pianista Paweł Tomaszewski.

 

„To niesamowite, że dwóch muzyków nagrało tak kolorową i zróżnicowaną płytę, która brzmi jak orkiestra symfoniczna i big-band w jednym. W końcu to Myrczek & Tomaszewski” – Michał Urbaniak

 

Siła duetu Myrczek & Tomaszewski tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy – jednak zawsze z poczuciem humoru. Repertuar „Love Revisited” stanowią znane standardy jazzowe, jednak tych którzy myślą, że wszystko już na ich temat „zaśpiewano” czeka miła niespodzianka.

 

„Znakomita gra na pianinie i stylistyczna elastyczność Pawła sprawiają, że jest on doskonałym partnerem dla każdego muzyka. Dla mnie jednak najważniejsza jest jego umiejętność patrzenia daleko poza muzykę, czyniąc z niej element wyrafinowanej struktury znaczeń i nastrojów” – mówi Wojciech Myrczek. A Paweł Tomaszewski dodaje: „W muzyce wokalnej najważniejsze jest dla mnie głębokie i wielowymiarowe rozumienie utworu. Wojtek po mistrzowsku opanował tę najcenniejszą ze sztuk. Fenomenalne brzmienie, wybitna technika gry, rozległa wiedza, wyjątkowa inteligencja muzyczna, nieskończona kreatywność i humor wysokiej klasy”.

 

Myrczek & Tomaszewski to jeden z najciekawszych debiutów wokalnych ostatnich lat. To ten poszukiwany rodzaj muzyki, który sprawia, że w momencie gdy kończy się czas odtwarzania płyty naturalnie wciskamy ponownie przycisk „play”.

 

Love Revisited

 

Alessandro Fedrigo HYPER +

12.11.2016. godz. 19:00 - Słupsk, Filharmonia i Teatr

 

Alessandro Fedrigo - basista, kompozytor i pedagog, jest jednym z niewielu specjalistów gry na akustycznej gitarze basowej

Nagrał trzydzieści płyt z różnymi zespołami.

Od 2012 roku jest jednocześnie liderem Nicola Fazzini z XYQuartet . Z tą formacją nagrał dwie płyty: "Idea F" (nusica.org) w 2012 roku i "XY" (nusica.org) w 2014 roku, dzięki tej ostatniej nazywa XYQuartet została wybrany przez krytyków magazynu "Musica Jazz" jako druga najlepsza włoska grupy w roku 2014. Płyta "XY" zajęła ósme miejsce w kategorii płyty.

Współpracował z :Claudio Fasoli, Stefano Battaglia, Francesco Bearzatti Marco Tamburini Saverio Tasca, Tony Scott, Chris Hunter, Maurizio Camardi Guido Bombardieri Zeno De Rossi, Silvia Donati, Glauco Venier Robert Bonisolo Ferenc Nemeth Claudio Sichel Stefano Bedetti, Lella Costa, Alfonso i Daniel Santimone Gianni Bertoncini Alberto "Hugo" Polese Gianni Virone, Robert Wyatt, Mauro Ermanno Giovanardi Massimo Carlotto Carlo Carnevali Francesco Bigoni Elliot Zigmund Domenico Caliri, Ivano Marescotti, Alessia Obino Danilo Gallo Antonio Scurati Francesco Cusa Piero Bittolo Bon Federico Scettri, Ben Monder Carlo Lucarelli, Debora Petrina, Ronnie Cuber, Achille Succi Andrea Massaria Claudio Puntin Matteo Belli, Samuel Rohrer Sandro Gibellini Amy Kohn, Elliott Sharp, Jimmy Weinstein, Rita Marcotulli.


W 2011 roku założył wytwórnię płytową nusica.org, którą obecnie kieruje, jest dyrektorem artystycznym cyklu koncertów"Jazz Sile ", która odbywają się w lecie w Treviso i są w całości poświęcone włoskiemu jazzowi.

Od 2012 roku kieruje UNIPD Jazz Big Band - Orkiestra Uniwersytetu w Padwie.

  • Nicola Fazzini - saksofon altowy
  • Alessandro Fedrigo - akustyczna gitara basowa
  • Luca Colussi - perkusja

 

hyper