Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival
XI_KJF_1
XI_KJF_1

XI Komeda Jazz Festiwal odbył się 3,4,5 XI w Słupsku i 6 XI w Gdańsku.

 

3.XI XI Komeda Jazz Festival rozpoczął się od otwarcia wystawy fotograficznej pt. "Jazzy image" w Piwnicy "Anna De Croy". W tym dniu również w Kinie "Rejs" odbyła się projekcja filmu pt. "RAY" (The Ray Charles Story) reżyserii Taylora Hackforda. Film ten cieszył się dużym powodzeniem zarówno wśród młodzieży jak i bardziej dojrzałej widowni zgromadzonej w sali kina.

XI_KJF_2
XI_KJF_2

4.XI W Teatrze "Rondo" odbyły się dwa koncerty pod wspólnym hasłem "Tradycja i nowoczesność". Jednym z zespołów , który wprowadził fanów muzyki jazzowej w odpowiedni nastrój był JAZZ BAND BALL ORCHESTRA, a drugim artystą był Dominik Bukowski ze swoją kompozycją pt. "Projekt" . Wieczorem w Piwnicy "Anna De Croy" sporom publiczność zgromadził "Jamm Session".

XI_KJF_3
XI_KJF_3

5.XI W Filharmonii i Teatrze w Słupsku odbyły się koncerty "Leszek Kułakowski – 50 urodziny-podsumowanie" Razem z L. Kułakowskim wystąpiła Polska Filharmonia Baltica pod dyr. B. Jarmołowicza, Chór PAP "Iuventus Cantas" oraz kapela kaszubska "Dreche". Następnie sceną zawładnęli Jan "Ptaszyn" Wróblewski Quartet & Dorota Miśkiewicz. Po koncertach w Teatrze odbył się Jamm Session w Piwnicy "Anny De Croy".

 

6.XI w Państwowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbył się koncert pt. Leszek Kułakowski Trio & goście, który zgromadził wielbicieli muzyki jazzowej. Na zakończenie Komeda Jazz Festival wystąpił Jan "Ptaszyn" Wróblewski Quartet & Dorota Miśkiewicz. I tym razem publiczność nie zawiodła i sala Filharmonii była wypełniona po brzegi.

plakat-2005