Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

Leszek Kułakowski - Love Songs

17.11.2012. godz. 19:00 - Słupsk, Filharmonia i Teatr

 

L. Kułakowski Trio & Joanna Knitter "Love songs" to najnowszy projekt Leszka Kułakowskiego kompozytora, pianisty jazzowego zwanego przez krytykę "wizjonerem jazzu", twórcy akademickiego jazzu w Gdańsku.Teksty do miłosnych piosenek napisał znakomity krakowski poeta-Zbigniew Książek. Piosenki stylistycznie oscylują pomiędzy jazzową a funkową stylistyką.Teksty piosenek dotyczą codziennych sytuacji, które spotykają każdego z nas,miłość wymaga i wiele oferuje: „Przytul,żeby zatroskany świat zasnąć mógł, przytul,żeby raz do świtu spał dobry Bóg, przytul, żeby nocą pożar w nas płonął znów blaskiem gwiazd,pożar, co rozpalić ma skute lodem serca dwa”, w innej piosence rozczarowuje-„ Miałam być, całym światem być, miałam ciepłem lata być,no.....i nic, no.... i już nie ma nic,miałam być i już nie ma nic”.

W projekcie „Love songs” usłyszymy wschodząca gwiazdę trójmiejskiej wokalistyki –Joannę Knitter, znakomitego perkusistę Jacka Pelca, kontrabasistę Piotra Kułakowskiego, przy fortepianie kompozytora Leszka Kułakowskiego.

Zapraszamy państwa, by spędzić piękny, niezapomniany, nostalgiczny wieczór z piosenkami „Love songs”.

 

Leszek Kułakowski Trio

  • Leszek Kułakowski - fortepian
  • Jacek Pelc - perkusja
  • Piotr Kułakowski - kontrabas

Leszek Kułakowski należy bez wątpienia do elity polskich artystów jazzowych. Kreatywna, charyzmatyczna osobowość, wielki talent i ogromny potencjał twórczy sprawia, że od lat współpracuje z wieloma czołowymi postaciami polskiego jazzu i koncertuje na najważniejszych festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Jest pomysłodawcą i inspiratorem Komeda Jazz Festival , który prowadzi od 1996 roku do dziś. Jego płyty (m.in. Katharsis, Eurofonia) zdobyły wiele tytułów i nagród. Zainteresowanie lidera muzyką tzw. „klasyczną” daje tworzonym przez Niego zespołom możliwość udziału w eksperymentach związanych zarówno z małymi formami kameralnymi, jak i wielkimi przedsięwzięciami orkiestrowymi łączącymi klasykę z jazzem.

Leszek Kułakowski Trio

 

Joanna Knitter

Joanna Knitter - wokalistka jazzowa i bluesowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka m.in. nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, zdobywczyni specjalnego wyróżnienia przyznanego przez Billy'ego Harpera na Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie. W 2010 roku otrzymała prestiżową nagrodę - Sopocką Muzę dla Młodych Twórców , stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Występowała z czołówka polskiej sceny jazzowej (m.in. Wojciech Karolak, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Przemek Dyakowski, Leszek Kułakowski, Wojciech Kamiński, Cezary Paciorek, Wojtek Staroniewicz). Na co dzień gra z Przemkiem Dyakowskim w zespole Take It Easy, w formacji The Moongang oraz w założonym przez siebie zespole Blues & Folk Connection, z którym właśnie nagrała płytę.

Joanna Knitter

 

AMC Trio

17.11.2012. godz. 19:00 - Słupsk, Filharmonia i Teatr

 

Skład zespołu:

  • Stanisław Cvanciger, perkusja
  • Peter Adamkovič, fortepian
  • Martin Marinčák, kontrabas

 

AMC Trio

 

Jam session

17.11.2012. godz. 22:00 - Słupsk, Piwnica "Anna de Croy"