Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

Piotr Wojtasik Quartet

10.11.2017. godz. 19:00 - Ustka,

 

 

  • Piotr Wojtasik - trąbka
  • Maciej Sikała - saksofon
  • Adam Kowalewski - konrabas
  • Stephen McCraven - perkusja

 

Jest to całkowicie świeży i energetyczny program koncertowy - Piotrowi Wojtasikowi towarzyszą, jak zwykle, wybitni muzycy: Maciej Sikała na saksofonie, Adam Kowalewski na kontrabasie oraz Stephen McCraven (Stany Zjednoczone) na perkusji.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony Artysty na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/piotrwojtasikmusic

 

Formacja prowadzona przez jednego z najwybitniejszych polskich trębaczy – Piotra Wojtasika stylistycznie oscyluje między neo-bopową tradycją jazzu okresu lat 60. ubiegłego wieku, elementami etno i stylistyką free. Całość, oparta o kompozycje lidera, utrzymana jest w konwencji nowoczesnego mainstreamu.

 

Piotr Wojtasik Quartet jest zespołem bez instrumentu harmonicznego (trąbka, saksofon, perkusja, kontrabas). Brzmienie zespołu oparte jest zasadniczo na koncepcji lidera oraz indywidualnych cechach tworzących zespół muzyków.

 

Piotr Wojtasik to artysta obsypywany nagrodami, otrzymał, m.in.: Fryderyka, Jazzowego Oscara, a także Mateusza Trójki. W rankingu magazynu "Jazz Forum" uznano go za najpopularniejszego polskiego jazzmana. Nagrywał i koncertował m.in. u boku takich gwiazd jazzu jak: Kenny Garrett, Billy Harper, Gary Bartz, DaveLiebman, Victor Lewis, Daniel Humier, Joachim Kuhn czy Michel Donato, a na polskim rynku współpracował m.in. z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodziński, Maciejem Sikałą, Lorą Szafran, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Baronem.

 

Piotr Wojtasik jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcą macierzystej uczelni, jak również Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, prowadzi także warsztaty muzyczne. Zadebiutował na festiwalu Jazz Jamboree w 1988 roku wraz z zespołem New Presentation, z którym to też zarejestrował pierwszy materiał. Ostatnią z dotychczasowych płyt w jego solowym dorobku jest album "Old Land", który ukazał się w 2013 roku. Na tej płycie jazz przeplata się z muzyką świata, a u boku lidera pojawiają się legendy - Billy Hart, Kirk Ligtsey, EssietOkonEssiet i inni.

 

Piotr Wojtasik