Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

BIOTONE

11.11.2010. godz. 20:00 - Słupsk, Piwnica "Anna de Croy"

 

  • Michał Tomaszczyk – trombone,composer
  • Przemysław Florczak – sax
  • Andrzej Zielak – bass
  • Sebastian Kuchczyński – drums

 

Zespół Biotone powstał w 2006 roku. Tworzy go czterech muzyków - absolwentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Repertuar zespołu oparty jest na kompozycjach lidera – puzonisty. Podczas międzynarodowego konkursu jazzowegoJunior Jazz 2008 w Usti nad Labem w Czechach, Biotone został uznany za najlepszy zespół, a puzonista - Michał Tomaszczyk otrzymał nagrodę za najlepszą kompozycję. Michał Tomaszczyk jest laureatem VI miedzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku – zdobył I nagrodę w kat.tematow jazzowych za kompozycje "The New One" oraz wyróznienie w kategorii tematów jazzowych za kompozycję "Dilemmas"na big-band.

W 2009 roku Biotone wygrał konkurs o XXXV Klucz do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations, a w lipcu tego samego roku został zaproszony do wzięcia udziału w prestiżowym konkursie w ramach festiwalu Gexto Jazz 2009.

Inspiracją dla zespołu są najwięksi muzycy światowego jazzu tacy jak: Dave Holland, Joe Henderson czy Dave Douglas. W odejściu od klasycznej konwencji kwintetu czy kwartetu jazzowego w skład zespołu nie wchodzi instrument harmoniczny.

W 2009 roku zespół Biotone nagrał płytę pt. Unspoken.

Jam Session

11.11.2010. godz. 22:00 - Słupsk, Piwnica "Anna de Croy"