Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

Mira Kieniewicz - Kopcińska Listy Chopina do Delfiny Potockiej" spór do dziś nie rozstrzygnięty czy były prawdziwe?

13.10.2019. godz. 15:00 - Słupsk, Klub MBP

 

"Listy Chopina do Delfiny Potockiej" spór do dziś nie rozstrzygnięty czy były prawdziwe?

 

Projekt oparty na listach Fryderyka Chopina do Delfiny Potockiej, przyjaciółki czy też może kochanki - jak daleko zaszła ta przyjazń, tego nikt naprawdę nie wie. Listy przeplatane są muzyką Chopina w różnych rodzajach interpretacji (klasyka - jazz). Spór o listy do dziś jest niewyjaśniony, przeczytanie kilku z nich być może przybliży nam (młodzieży) związek tych dwojga, a także stosunek Chopina do swoich znajomych i przyjaciół, których spotykał zarówno jak i Delfinę w Paryżu w latach 1840 - aż do śmierci.

 

Mira Kieniewicz - Kopcińska – absolwentka Akademii Muzycznej wydziału Wokalno-Aktorskiego w Poznaniu. Występowała w Teatrze Muzycznym i Operze w Poznaniu, Operze Bałtyckiej w Gdańsku jako solistka, teatrach dramatycznych w Częstochowie, Bielsku-Białej, Słupsku. W roku 1987 wyjeżdża do Niemiec Federalnych, gdzie koncertuje, oraz naucza muzyki, śpiewu i ruchu scenicznego w szkołach muzycznych. W 1995 roku zakłada wraz z mężem Teatr Muzyczny „Tritonus” [Tryton} dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Teatr bierze czynny udział w warsztatach niemiecko-polskich na terenie Polski i Niemiec. W listopadzie 2003 roku otrzymuje wpis do Złotej Księgi miasta Altenkunstadt, za rozszerzanie kultury niemiecko - polskiej. W roku 2006 wraca do Polski i do 2011 roku pracuje jako pedagog na Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Jazzu i Rozrywki.

 

W roku 2016 założycielka literackiego kabaretu w galerii "Punkt" GTPS (Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki).

 

Mira Kieniewcz

 

Martyna Kułakowska - Chopin

13.10.2019. godz. 15:00 - Słupsk, Klub MBP

 

W programie utwory Fryderyka Chopina.

Martyna Kułakowska – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. zw. dr hab. Bogdana Czapiewskiego i doktora Karola Garwolińskiego. Uzyskała tytuł magistra sztuk muzycznych w macierzystej uczelni. Ukończyła z wyróżnieniem fortepian w klasie magistra Mariusza Trzebniaka w Liceum Muzycznym w Gdańsku. Wcześniej uczennica magister Medei Berianidze w Szkole Muzycznej w Słupsku.

Została laureatką Estrady Młodych 50. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Otrzymała nagrodę Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w Katowicach. Laureatka drugiego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji z muzyką Jaime Reis w Lizbonie. Zajęła wraz z triem fortepianowym I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Warszawie organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Dwukrotnie grała z orkiestrą - Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku. Otrzymała Stypendium Rektora na macierzystej uczelni. Pasjonuje się wykonawstwem muzyki współczesnej. Jest członkinią Microtone Duo, który tworzy wraz ze skrzypaczką Katarzyną Olszewską. Nagrywała współczesną muzykę, utwory Steve'a Jonesa i Nicka Robertsa dla Radia Gdańsk i Gdańskiej Fundacji Twórców i Wykonawców Muzyki Współczesnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Uczestniczyła w kursach dla solistów oraz zespołów kameralnych, które prowadzili wybitni pedagodzy: Krzysztof Jabłoński, Piotr Paleczny, Waldemar Wojtal, Wojciech Świtała, Małgorzata Walentynowicz, Ewa Strusińska, Bernd Goetzke, Maija Weitz, Monica Cattarossi, Gil Garburg, Rei Munakata, Lennart Dohms, Krzysztof Knittel, Tadeusz Wielecki, Jerzy Kornowicz. Koncertowała w wielu prestiżowych salach: m. in. w Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku, Filharmonii w Szczecinie, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Leśnym w Gdańsku, w Muzeum – Zamku w Łańcucie, Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego, Pałacu Belwederskim. Występowała na rozmaitych festiwalach i przedsięwzięciach muzycznych: m. in. na Komeda Jazz Festival, na festiwalu Muzyka Chopina na Przedprożach Gdańskich Kamienic, XII Festiwalu Muzyki Kameralnej, Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych, Nowych Falach – II Festiwalu Muzyki Współczesnej, XXVII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, Skupie Dźwięków Nowych i Używanych. Wraz z mezzosopranistką Anną Thun wykonała pieśni Karola Rostworowskiego w TVP Polonia w programie na żywo „Halo Polonia”.

Martyna Kułakowska