Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

Leszek Żądło „European Ensemble plays Komeda”

15.11.2013. godz. 19:00 - Słupsk, Filharmonia i Teatr

 

Prawykonanie jazzowych opracowań muzyki teatralnej i filmowej Krzysztofa Komedy.

Leszek Żądło - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy. Urodzony w Krakowie, studiował w Krakowie, Grazu i Wiedniu. Współpracował z licznymi zespołami i muzykami sceny jazzowej takimi jak Elvin Jones (Jazzmachine), the ORF-, NDR-, WDR-Bigband, Thad Jones Bigband, Slide Hampton Bigband, RIAS Symphony Orchestra, European Jazz Ouintet, Experimenti Berlin i Overtone Orchestra. Założył własne formacje: Leszek Żądło Ensemble (1972) oraz Polski Jazz Ensemble (1983). Przez ponad 20 lat pracował z Clausem Banzerem; efektem tej współpracy stała się płyta "Illumination". Leszek Żądło jest ponadto kompozytorem muzyki scenicznej i filmowej. Uczy gry na saksofonie i flecie na Wydziale Jazzowym Konserwatorium w Würzburgu (od 1986) oraz w Konsewatorium Ryszarda Straussa w Monachium (od 1991). Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniach uczestniczył.

 

Leszek Żądło "European Ensemble plays Komeda"

  • Leszek Żądło - saksofon
  • Leszek Kułakowski - fortepian
  • Piotr Kułakowski - kontrabas
  • Jacek Pelc - perkusja

 

Leszek Żądło

Wojciech Karolak Quartet

15.11.2013. godz. 19:00 - Słupsk, Filharmonia i Teatr

 

Wojciech Karolak-pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda.

Kariera muzyczna Wojciecha Karolaka zaczęła się w 1958, kiedy nawiązał współpracę z zespołem Jazz Believers jako saksofonista. W latach 1959-60 grał na saksofonie w grupie The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego.

W 1961 poświęcił się grze na fortepianie w zespole Andrzeja Kurylewicza. Współpracował także z Swingtetem Jerzego Matuszkiewicza. Był też aranżerem i kompozytorem Studia M-2 i Big Bandem Polskiego Radia.
W 1962 założył The Karolak Trio wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim i wydał pierwszą autorską płytę. W 1963 współpracował z Ptaszynem Wróblewskim w zespole Polish Jazz Quartet. W latach 1973-1978 współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim w zespole Mainstream.
W latach 80. XX wieku razem z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim stworzył formację Time Killers. Wspólnie nagrali album, który został uznany (w ankiecie krytyków "Jazz Forum") za najlepszą płytę jazzową dekady. Od lat 90. XX wieku współpracuje regularnie z Jarosławem Śmietaną, z którym nagrał kilka albumów. Udziela się także w projektach jazzowych Piotra Barona i Zbigniewa Lewandowskiego, w projekcie gospel Magdy Piskorczyk W hołdzie Mahalii Jackson, a także występuje jako członek zespołu Guitar Workshop Leszka Cichońskiego.

 

Wojciech Karolak Quartet

  • Wojciech Karolak - organy Hammonda
  • Jerzy Małek - trąbka
  • Tomasz Grzegorski - saksofon
  • Adam Czerwiński - perkusja

 

Wojciech Karolak

Fot. Henryk Kotowski

Otwarcie wystawy fotograficznej

15.11.2013. godz. 19:00 - Słupsk, Filharmonia i Teatr

Jam Session

15.11.2013. godz. 22:00 - Słupsk, Piwnica "Anna de Croy"