Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

Kwartet Q4Q

13.11.2014. godz. 19:00 - Słupsk, Pałac "Aureus"

 

Skład :

  • Tomasz Gołębiewski - I skrzypce
  • Krzysztof Łuciuk - II skrzypce
  • Mirosław Pejski - altówka
  • Konrad Cedzyński - wiolonczela

Kwartet Q4Q to zespół grający razem od 2006 roku. Liderem zespołu jest Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Łódzkiej, który przez 14 lat tworzył znany i ceniony Rubinstein Quartet. Doświadczenie tam zdobyte oraz solidna praca z trójką artystów tej samej orkiestry, zaowocowało już wieloma koncertami. Kwartet Q4Q to nie tylko muzyka klasyczna, to dobre opracowania najlepszych aranżerów, to wspólne propozycje z polskimi jazzmanami m. in. z Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Krzesimirem Dębskim, Pawłem Serafińskim, a także z zespołami rockowymi (Blue Cafe i The Bootels).

q4q

 

Federowicz Stroynowski Duo

13.11.2014. godz. 19:00 - Słupsk, Pałac "Aureus"

 

Zespół Federowicz Stroynowski Duo, zajmujący się polską piosenką, istnieje od 2011 roku.

Duet tworzony przez wokalistkę Annę Federowicz (sopran) i pianistę klasycznego Tomasza Stroynowskiego charakteryzuje oryginalne brzmienie nawiązujące do klasyki pieśniarskiej. Taki sposób wykonywania piosenek umożliwia muzykom osiągnięcie czystej, artystycznej formy, dlatego pozycje repertuarowe zespołu Federowicz Stroynowski Duo zaczerpnięte są z szerokiego spektrum polskiej piosenki artystycznej.

Repertuar duetu stanowią piosenki: przedwojenne (m.in. Hanny Ordonówny, Toli Mankiewiczówny, Adama Astona, Aleksandra Żabczyńskiego), lat 40-60-tych, folklorystyczne, Ewy Demarczyk i Zygmunta Koniecznego, Kabaretu Starszych Panów. Szczególne miejsce w repertuarze zespołu zajmują piosenki Anny German.

Anna Federowicz ur. 1993 r., studentka trzeciego roku śpiewu solowego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie ad. dr Stanisława Daniela Kotlińskiego. W 2006 roku rozpoczęła edukację muzyczną pod kierunkiem Tomasza Stroynowskiego – pianisty i kompozytora muzyki filmowej. Nagrała piosenki do kilku filmów fabularnych, m.in.:

  • „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta (piosenka „Jeszcze nie wieczór”),
  • „Filiżanki Yoko Ono” Andrzeja Mańkowskiego (piosenka „Pozory miłości”) ,
  • „Nowa” Tomasza Olejarczyka (wokaliza),
  • „Między kroplami deszczu” Kuby Karysia (piosenka „Pamiętasz czarne oczy tej dziewczynki…”),
  • „116 111”, reż. Andrzej Mańkowski (2012), dla Ekspresu Reporterów TVP2 ( F. Schubert, T. Stroynowski – wokaliza),
  • „Wacław Szczeblewski – życie i twórczość”, reż. Jacek Dworakowski (2012) – (wokaliza),
  • „Czarna skrzynka” Krzysztofa Kowalskiego (2013) (aria i wokaliza).

Jest jedną z bohaterek filmu „Tournee” (zrealizowanego dla TVP 2), w którym wystąpiła m.in. ze Zbigniewem Wodeckim.

Szczególnie ważnym doświadczeniem był dla niej recital w Skolimowie z 2009 roku związany z premierą filmu „Jeszcze nie wieczór”. Swoim wykonaniem piosenek Hanki Ordonówny przekonała wyjątkową publiczność Domu Aktora, interpretacji gratulowały jej osobiście Irena Kwiatkowska i Danuta Szaflarska.

Tomasz Stroynowski ur. 1973 r., pianista, kameralista, kompozytor muzyki filmowej -”Jeszcze nie wieczór” i „Wirtualna wojna” Jacka Bławuta, cyklu 10 filmów w projekcie „Dekalog 89+”, „Układu zamkniętego” Ryszarda Bugajskiego. Jest bohaterem dwóch filmów dokumentalnych w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego zrealizowanych na zlecenie TVP 2: „Lekcji muzyki” nagrodzonej m. in. Prix Italia oraz srebrnym medalem w Monte Carlo, a także zrealizowanego w 2009 r. „Tournee” z udziałem Leszka Możdżera, Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Pławnera, Agnieszki Tomaszewskiej, Mietka Szcześniaka, Krzysztofa Herdzina, Jacka Królika i Łukasza Adamczyka ukazującego niezwykłą trasę koncertową z udziałem tych wybitnych muzyków po wiejskich szkołach na Pomorzu. Jest pedagogiem, zajmuje się szczególnie utalentowaną muzycznie młodzieżą. W roku 2014 powstały nowe odcinki programu muzyczno- podróżniczego, realizowanego dla TVP, pt. „Pianobus Tomka Stroynowskiego”.

 

federowicz stroynowski

 

Classic Duo

 

13.11.2014. godz. 19:00 - Słupsk, Pałac "Aureus"

Zespół powstał w 2014 roku. Tworzą go dwie studentki Akademii Muzycznej w Gdańsku - Martyna Kułakowska, pianistka oraz Anastazja Połtawska, sopranistka. W programie piosenki z muzyką George'a Gershwina: m.in. "Summertime", "Embraceable You","Someone To Watch Over Me' i etiudy Nikolaja Kapustina na fortepian solo.

 

Martyna Kułakowska – studentka III roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Czapiewskiego i asystenta Karola Garwolińskiego.

Ukończyła z wyróżnieniem fortepian w klasie Mariusza Trzebniaka w Liceum Muzycznym w Gdańsku. Wcześniej uczennica profesor Medei Berianidze w szkole muzycznej w Słupsku.

Zajęła wraz z triem fortepianowym I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Warszawie organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Jest laureatką konkursów solfeżowych. Dwukrotnie grała z orkiestrą - Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku. Nagrywała współczesną muzykę, utwory Steve'a Jonesa i Nicka Robertsa dla Radia Gdańsk i Gdańskiej Fundacji Twórców i Wykonawców Muzyki Współczesnej. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów: Krzysztofa Jabłońskiego, Bernda Goetzke.

 

Anastazja Połtawska - studentka II roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr Anny Fabrello.

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej IIst. im. F. Chopina w Gdańsku. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, na wydziale Wokalno-Aktorskim. Występowała w Dworku Sierakowskich oraz wielu Domach Kultury w Gdańsku, jak też w innych miejscowościach. Jej repertuar stanowią pieśni związane z tradycją bel canto, ballady i romansy ukraińskie, rosyjskie oraz liczne piosenki z okresu międzywojennego i standardy jazzowe.

Anastazja Połtawska
Anastazja Połtawska
Martyna Kułakowska
Martyna Kułakowska