Skip to main content

Komeda Jazz Festival

Jazz Festival Krzysztof Komeda

Komeda Jazz Festival
Komeda Jazz Festival

Jorgos & Antonis Skolias - KOLOS

18.10.2019. godz. 19:00 - Ustka, Dom Kultury

 

Kolos - płyta o której rozmawialiśmy od wielu lat, o wspomnieniach z dzieciństwa Jorgosa, o inspiracjach Antonisa. W muzyce pełnej improwizacji pobrzmiewa soul, rhythm and blues oraz folk, trochę akustycznie, trochę elektronicznie.

Część tekstów, to zapamiętane z dziecięcych lat strofy greckich ludowych piosenek, część to poezja Kawafisa. Całość muzyki jest nasza, skomponowana, wyimprowizowana i nagrana na żywo.

Jorgos Skolias – polski wokalista i kompozytor greckiego pochodzenia.

Studiuje starodawne techniki wokalne i kojarzony jest z nowatorskim, „poszukującym”, nurtem bluesa, jazzu czy rocka. Współpracował między innymi z zespołem Krzak, Dżem, Osjan i Tie Break oraz muzykami: Tomaszem Stańką, Tomaszem Szukalskim, Bogdanem Hołownią czy Zbigniewem Namysłowskim. Współpracuje również z Teatrem Tworzenia Jarosława Pijarowskiego (występował między innymi jako inicjator „dźwięku pokoju” w widowisku plenerowym Zamek Dźwięku na zamku w Golubiu-Dobrzyniu). Od stycznia 2013 wchodzi w skład redakcji pisma mówionego „Gadający Pies”.

Antonis Skolias - muzyk, perkusista m.in zespołów Vladimirska, Rycerzyki i Lord Bemol, założyciel i lider zespołu Amusing Companions, współpracował m.in. z Jorgosem Skoliasem, Bronisławem Dużym, Grzegorzem Kapołką i Dariuszem Ziółkiem. Współkomponował muzykę do spektakli Mój niepokój ma przy sobie broń, Twardy gnat, martwy świat, Lordy w teatrze im. Żeromskiego w Kielcach oraz nagrodzonego statuetką Ludwik za muzykę spektaklu Wieloryb The Globe. Współpracował m.in. z teatrem Osterwy w Lublinie, Teatrem Współczesnym w Szczecinie oraz Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.

 

Jorgos Skolias